Fejér Megyei Kosárlabda Diákolimpia versenykiírása
V-VI. kcs. "A" kategória
2016/2017

1. A verseny célja:
A sportág népszerűsítése, tehetségek felkutatása. "Fejér megye Diákolimpia bajnoka" cím, az országos döntőbe jutás, és további helyezések eldöntése.

2. A verseny rendezője és lebonyolítója:
A Fejér Megyei Diáksport Egyesület.

3. A versenyek helyszíne és időpontja:
V-VI. kcs. leánydöntő: 2016. november 09. (szerda) 14:00 óra MKOSZ Csarnok Székesfehérvár, Ligetsor
V-VI. kcs. fiú elődöntő: 2016. november 11. (péntek) 9:00 óra MKOSZ Csarnok Székesfehérvár, Ligetsor
V-VI. kcs. fiúdöntő: 2016. november 16. (szerda) 9:00 óra MKOSZ Csarnok Székesfehérvár, Ligetsor

4. A versenyek résztvevői:
Nemenként az 1997-1998-1999-2000-2001-ben született tanulók.
A 2002-ben született középiskolás tanulók felversenyezhetnek és visszaversenyezhetnek saját korcsoportjukba is!

5. Meghívás:
(FMDE általános szabályok 10. pontja szerint)

6. Versenyszámok:
Csapatverseny az V-VI. összevont korcsoportba tartozó fiú-és leánycsapatok részére

7. A versenyek lebonyolítása:
Leány döntő: 2016. november 9. (szerda) 14:00 óra MKOSZ Csarnok
Megyei döntő résztvevő csapatok:
- Székesfehérvári SZC I. István Szakgimnáziuma
- Székesfehérvári Vasvári Pál Gimnázium
Négy negyed 10 perces tiszta játékidőkkel, 24 másodperces támadóidő méréssel és 1 perc szünettel az I-II. és III-IV. negyed között. A II. és III. negyed közötti szünet 10 perc. Ha a rendes játékidő végén az eredmény döntetlen, akkor a FIBA játékszabályok értelmében hosszabbítás következik. A hosszabbítás(ok) időtartama annyiszor 5 (öt) perc, amíg a játékszakasz végén valamelyik csapat javára különbség nem alakul ki.

Fiú elődöntő: 2016. november 11. (péntek) 9:00 óra MKOSZ Csarnok
Megyei elődöntő résztvevő csapatok:
- Ciszterci Szent István Gimnázium
- Székesfehérvári SZC Széchényi István Műszaki Szakgimnázium és Szakközépiskola
- Lánczos Kornél Gimnázium
- Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola
Helyszíni sorsolás egy kettes és egy hármas csoportba.
Kettes csoportnál 1 mérkőzés: Döntőbe jut az I. helyezett csapat
Hármas csoportnál 3 mérkőzés (körmérkőzés): Döntőbe jut az I-II. helyezett csapat

Fiú döntő: 2016. november 16. (szerd) 9:00 óra MKOSZ Csarnok

A döntőbe jutott 3 csapat körmérkőzéssel dönti el a megyebajnoki címet és a további dobogós helyezést.
8. Igazolás:
- Hatályos jogszabályok alapján kiadott diákigazolvány.
- Az elektronikus rendszerben történt nevezés alapján kinyomtatott, az iskola igazgatója által aláírt és pecséttel ellátott csapat nevezési lap orvosi igazolással.
- A versenyzők a versenyek során kötelesek maguknál tartani a TAJ-kártyát, vagy annak másolatát.
- A kísérő köteles az Igazoló Bizottság részére bemutatni az iskola által kiállított munkáltató igazolást vagy megbízólevelet.
A fent előírt dokumentumok hiányában a versenyző(k) nem vehet(nek) részt a Diákolimpia megyei versenyén!