IV. Korcsoport megyei kézilabda döntő Seregélyesen

A IV. korcsoportos megyei kézilabda döntőre Seregélyesen került sor március 12-én, négy lány és négy fiú csapat részvételével. A csapatok rendkívül felkészülten érkeztek a megmérettetésre. A lányok közül első helyen végzett a Németh László Általános Iskola Mezőszilasról. Második helyen az Arany János Általános Iskola, harmadik helyen a Móricz Zsigmond Általános Iskola és végül, de nem utolsó sorban a Sárbogárdi Mészöly Géza Általános Iskola szerzett negyedik helyezési érdemet. A fiúk kézilabda csapatai közül első helyen kiválóan szerepelt a székesfehérvári Tóvárosi Általános Iskola, akik részt vesznek majd az országos elődöntőn is. Második helyen a Németh László Általános Iskola mezőszilasi fiú csapata végzett. Harmadik helyen a Mészöly Géza Általános Iskola sárbogárdi csapat szerepelt eredményesen, a negyedik helyen ezúttal a dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskola kézilabda csapata zárta a sort.

Seregélyesen a Sportcsarnokban kerültek megrendezésre a mérkőzések, a bajnokság felelőse, a rendezvény fő szervezője Listár Ferenc volt. Ezek a mérkőzések a diákolimpia keretein belül zajlottak a IV. korcsoportban.

Szabályok: A mérkőzéseket felváltva játszották a fiú és a lány csapatok.

A félidők 2x15 percesek voltak, tizenkét játékos játszhatott a csapatban, abból hét játékos volt a megengedett a pályán. Minden félidő végén volt 2 perc pihenés, a 2 perces kiállítást 1 percre redukálták és 2 meccs között volt 5 perc szünet és felkészülés a csapatok számára.